Sela
chh0m8a23aks7386riog.jpg
לוגו האגף והקרן.jpg
לוגו-שקוף-לוחמים-להייטק-002.png

Software Developer - לוחמים להייטק

האגף והקרן לחיילים משוחררים, שער לעתיד ועמותת עתידים מעניקים לכם הזדמנות לרכישת מקצוע שיאפשר לכם כניסה לעולמות ההייטק.

ההרשמה טרם נפתחה, לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים
לוחמים להייטק

תיאור המסלול

למי זה מתאים?

מה לומדים?

תנאי קבלה

פרטים נוספים

המסלול מספק לימודים טכנולוגיים ברמה גבוהה ומאפשר בתוך כ-10-11 חודשים להתחיל לעבוד בהייטק. על בסיס ניסיון רב שנים עם אלפי בוגרים מרוצים, בנינו מסלול עם מענקים והטבות ייחודיות כדי להחזיר לאלו שנתנו כל כך הרבה בשירות החובה.

השלבים במסלול

1

שלב הבסיס, מגמה 3381

36

2

מכינה ומבואות מחשב

9

שאלות נפוצות

מסלול לוחמים להייטק נמשך כ-10 חודשים. מסלול הלימודים בנוי כך שלקראת סופו יהיה לבוגרים ידע מספיק כדי להשתלב בהייטק. המסלול הוא אינטנסיבי ("טירונות למוח") עם מגוון נושאים חדשניים והוא כולל פרויקטים מעשיים המאפשרים ללומד צבירת ניסיון מעשי תוך כדי הלימודים.

כן! תוכנית הלימודים (ראה בהמשך פירוט) כוללת רמת העמקה טכנולוגית כמו לימודי תואר אך ללא הנושאים המתמטיים והתיאורטיים שהם פחות רלבנטיים ל-עבודה בהייטק. המסלול דומה ל-קורס תכנות של חיל התקשוב או של 8200. בדיוק כפי שחיילים בוגרי הקורסים הללו מגיעים ליחידות ומתחילים לעבוד במקביל לעתודאים שלמדו באוניברסיטה ובאותם צוותים – כך בוגרי המסלול מגיעים לחברות הייטק ועובדים במקביל לבוגרי אוניברסיטאות.

למרות שלימודי תואר במחשבים (באוניברסיטה טובה) בהחלט יאפשרו לך להיכנס לעולם ההייטק, ללימודים במסגרת לוחמים להייטק יתרונות מובהקים רבים
א. תצברו ניסיון מקצועי בעל ערך רב במקביל ללימודי התואר צפו בסרטון
ב. תכנסו לתחום ההייטק בגיל הרבה יותר צעיר – כאשר אתם חושבים טוב יותר "מחוץ לקופסה", תכונה נדרשת מאוד בהייטק
ג. הלימודים מקנים ידע טכנולוגי ויכולת יישום – שתי דרישות סף בתחום הייטק
ד. יותר ויותר חברות מוותרות על הדרישה לתואר. מחקר של משרד האוצר ("המקפצה להייטק", ספט' 2017) שבדק כ-100,000 עובדי הייטק מצא: 33% מכלל העובדים ו-25% מהבכירים (ע"פ הכנסה) הם ללא תואר. מגמה שהתרחבה מאוד מאז.
ה. זה כמעט כמו תואר כפול – מסלול "לימודים להייטק" + תואר בתחום משלים למחשבים

יש מספר הבדלים
א. התוכנית הינה אינטנסיבית ומטרתה לתת לבוגרים ידע טכנולוגי וראייה הנדסית רחבה, לעומת לימודי תואר המתרכזים יותר בצד התיאורטי-מתמטי של המקצוע
ב. התוכנית מאפשרת להיכנס להייטק בגיל צעיר יותר כאשר המוח מתאים יותר לחשיבה מחוץ לקופסה המתאימה במיוחד להייטק
ג. לומדים עם לוחמים כמוכם
ד. תמיכה בתהליך הלמידה – אתם לא בורג קטן במערכת

בהייטק ובייחוד במקצוע של מפתח תוכנה מומחה מקבלים (בממוצע) את המשכורות הגבוהות ביותר במשק. מקובל שיש חוזה עבודה אישי והמשכורת בהתאם ליכולת ולידע. מנתוני מחקרים מתברר שמשכורות מפתחי תוכנה בחזית הטכנולוגית גבוהות פי 2 עד פי 5 ויותר מהמשכורות הממוצעות במשק. בממוצע, עובדים עם 5-7 שנות ניסיון מרוויחים יותר מ-20 אלף ש"ח לחודש ועובדים עם 8-10 שנות ניסיון מרוויחים בממוצע יותר מ-30 אלף ש"ח לחודש.

במכללת סלע פיתחנו אבחון ממוחשב שכל מועמד עובר. האבחון פותח בשיתוף חברת פילת המתמחה בייעוץ תעסוקתי. עד היום אלפי מועמדים עברו את האבחון ונמצא מתאם גבוה בין הצלחה באבחון לבין הסיכויי להצליח בלימודים ובמקצוע בעתיד. האבחון יבוצע לכלל החיילים המעוניינים והוא ללא כל התחייבות. קרא עוד על קריירה בהייטק.

תעודת בגרות מלאה אינה דרישת קדם, אך נדרשת בגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמה של 3,4,5 יחידות לימוד או ידע מוכח מקביל. כמו כן יש לעבור אבחון ממוחשב (דומה לאבחון פסיכומטרי בצו ראשון) וראיון קבלה. בנוסף נדרש זימון מהיחידה ואישור הגורמים השותפים לקורס: האגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, יחידת מקצוע לחיים בצהל וקרן ידידי עתידים. לאחר הגשת המועמדות כאן , מכללת סלע תפעל לקבלת אישורים אלו.

הסטודנטים בתוכנית משלמים רק 2,000 ₪ (אפשרות לתשלום מהפיקדון הצבאי). שכר הלימוד המלא הינו 44,000 ₪. במימון משותף של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, של ידידי עתידים ומכללת סלע.

היקף הלימודים של חלק החובה הינו כ-1,167 ש"א. הלימודים מתקיימים בין השעות 9:00 ל-16:30, שלושה ימים בשבוע, יום אחד נוסף מוקדש לתרגול מודרך ויום אחד לתרגול חופשי. בתקופת הפרויקטים והמבחנים ימי הלימודים והתרגולים עשויים להיות שונים. יש חובת נוכחות במהלך כל ימי הלימוד והתרגול המודרך.

נטו 10 חודשים. ברוטו, כולל חגים וחופשות

לומדים להיות מפתח תוכנה מומחה. מקצוע הנקרא לפעמים גם תוכניתן או מהנדס תוכנה. ל-תכני הלימודים ב-קורס תכנות של מכללת סלע. לקריאה נוספת על לימודי פיתוח תוכנה .

התכנים הנלמדים כוללים את תכני הקורסים הרגולטורים "תכנות אפליקציות ווב" – מגמה 3381; ו- "מערכות מבוזרות בענן" – מגמה 3491 ותגבור של מכללת סלע. לפרטים מלאים כנסו ל: קורס פיתוח תוכנה.

הקורסים במכללת סלע מאפשרים לרכוש מקצוע טכנולוגי מעניין, דינמי וחדשני ברמה הגבוה ביותר. מטרתם של לימודי תואר באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות הינה יותר מחקר אקדמי ולימודי תיאוריה. בסלע הלימודים מותאמים לחידושים הטכנולוגיים ומושם דגש על מקצועיות בהתאם לדרישות שוק העבודה. בסלע קיצצנו בלימודי המתמטיקה והפיסיקה והתמקדנו בהרחבת נושאים מקצועיים-טכנולוגיים, שיאפשרו לבוגר נקודת זינוק טובה יותר לקריירה מבטיחה. אומנם גם במכללת סלע לומדים תיאוריה, אך בניגוד לאוניברסיטה, בסלע התיאוריה נלמדת בהקשר הטכנולוגי והיא תמיד מלווה בפרויקטים מעשיים. נוסחת ההצלחה ושיטת הלימודים הייחודית של מכללת סלע הוכיחה את עצמה שוב ושוב. בוגרי המכללה מצליחים להשתלב בחברות המתקדמות במשק בתפקידים מאתגרים ומצליחים להתקדם לתפקידי ניהול ואף ניהול בכיר. על פי אתר לינקדאין אחוז בוגרי סלע שהגיעו לתפקידי ניהול ולמדו בקורס פיתוח תוכנה דומה לאחוז מבין בוגרי תארים אקדמיים. לקריאה נוספת על לימודי תואר או לימודי תעודה.

א. צבירת ניסיון מקצועי בעל ערך רב במקביל ללימודי התואר – צפו בסרטון
ב. רכישת ידע טכנולוגי ויכולת יישום ברמה הרבה יותר גבוהה מהנלמד בתואר
ג. כניסה לתחום ההייטק מוקדם ומהר יותר
ד. יכולת ללמוד תואר בתחום משלים ובכך לגוון את אפשרויות התעסוקה לעתיד
ה. מגיעים לאוניברסיטה בשלים יותר
ו. לא "שורפים" זמן בין הצבא לאוניברסיטה

המסלול הינו רציף, למעט חופשות בין סמסטרים וחגים, וזאת על מנת לאפשר כמה שיותר מהר להתחיל לעבוד ולהרוויח משכורת. לכן לצערנו אין אפשרות לחופשה ארוכה בזמן הלימודים. אנו ממליצים למעוניינים לתכנן לטיול של כחודש בחופשת השחרור מיד בסיום השס"ן ולדחות את הטיול הארוך לאחרי סיום הקורס. לאחר החזרה מהטיול, סלע מאפשרת ריענון מקצועי קצר בקורסים שונים, "חזרה לעניינים" וקבלה לעבודה בהתאם ליכולות האישיות

הלימודים במסלול זה יתקיימו בצורה היברידית, חלק מהשיעורים יילמדו בצורה מקוונת עם תוכנת ZOOM וחלק מהשיעורים פיזית במכללת סלע ברחוב הירקון 2, בני ברק, באיזור קניון אילון, כ-10 דקות הליכה מתחנת רכבת בני ברק. השיעורים הנלמדים במכללת סלע משודרים גם ב-ZOOM לטובת מי שיעדיפו לחסוך את זמני הנסיעה וללמוד מרחוק. נכון להיום המכללה עובדת לפי תנאי התו הירוק ולכן למכללה יכולים להיכנס רק בעלי תו ירוק או מי שעברו בדיקת קורונה שלילית ב-72 השעות שלפני הלימודים.

כמובן! כולם באים על אזרחי.

בעיקרון אין. בתקופת השס"ן (ששת החודשים הראשונים לערך) נוסעים בחינם בכפוף לתעודת החייל. לאחר מיכן עמותת ידידי עתידים עשויה לעזור במלגה למתאימים.

העומדים בדרישות יקבלו שתי תעודות:
1. תעודת גמר רשמית של מדינת ישראל מטעם האגף הבכיר להכשרה במשרד העבודה
2. תעודת Expert Software Developer מטעם מכללת סלע
קבלת התעודות מותנות כמובן בעמידה בתנאים המוגדרים בתקנוני הלימודים

לא! ניתן ללמוד במסלול ולאחר מיכן, ניתן לקבל סיוע במסגרת ממדים ללימודים (בכפוף לתנאי התוכנית כמובן)

מכללת סלע הינו מוסד מוכר על-ידי הרגולטור ומוסמך ללמד את הקורסים המוצעים במסלול. מכללת סלע הינה מרכז הדרכה מוסמך של מספר חברות בינלאומיות מובילות ביניהן: חברת Microsoft, וחברת Adobe. סלע היא גם שותף זהב לנושאי הדרכה של חברת מיקרוסופט ושותף בכיר של Google בתחום מחשוב ענן. הלימודים במכללת סלע אינם מוכרים על-ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) הישראלי כלימודים אקדמאיים. יחד עם זאת אוניברסיטאות מובילות בעולם (אך לא בארץ) הכירו לעשרות בוגרי מכללת סלע בלימודים במכללה כחלק מלימודי התואר הראשון אצלם (בין 66% ל-80%) ואפשרו להם להשלים את לימודיהם ולקבל תואר אקדמי מוכר בכל העולם.

6673

חברות הייטק בישראל

300

מרכזי מחקר ופיתוח בינלאומיים

15

מיליארד ש"ח השקעות בהייטק ב-2022

1

את/ה - הכוכב הבא בהייטק