התהליך של יצירת תוכנה או אפליקציה הוא תהליך ארוך ומורכב, הכולל לא מעט אתגרים. עבודת התכנות היא ארוכה וסיזיפית ונדירים הם המקרים בהם הגרסה הראשונית של התוכנה יוצאת ללא באגים או בעיות. גם לאחר השחרור הרשמי, מתגלים לא מעט באגים, ועל החברה לשחרר גרסה חדשה שתתקן את הבעיות הללו. עם זאת, הרצון הכללי והאידיאל הוא לשחרר גרסה טובה ושימושית לצרכן, וכזו שגם אם יש בה באגים, הם יהיו מינוריים.

על הצורך לבדוק גרסה אין עוררים, ויש אנשים שעושים זאת בצורה מקצועית – אלו הם עובדים שזו אומנותם - בודקי תוכנה. בודקי תוכנה למעשה אחראים על ה-QA, בדיקות האיכות שנעשות לפני ובמהלך שחרורי גרסאות לציבור. עבודת הבדיקות נעשית במהלך כל שלבי הפתוח והשיווק, משלב התכנון של המוצר ועד הרבה אחרי ההשקה. בודקי התוכנה מעורבים בכלל השלבים ותפקידים לנסות לעלות על כמה שיותר בעיות בשלב כמה שיותר מוקדם.


קורס פרקטי

בודקי תוכנה טובים מבוקשים מאוד בעולם המחשוב וההייטק, מפני שהם אלו שמשפרים את המוצר ומנגישים אותו לקהל הרחב. המטרה של כל חברה היא לייצר שימוש בלתי פוסק במוצרים שלה, וחלק גדול מכך זה מוניטין של איכות ואמינות לאורך זמן, במגוון מצבים ומגוון שווקים. הדאגה לכל אלו הוא התפקיד של בודקי התוכנה.

הדרך להפוך לבודק תוכנה טוב עוברת דרך קורסים מקצועיים ייעודיים במכללות פרטיות. במכללות האקדמיות, הכפופות להנחיות המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) אינן מציעות תארים מסוג זה והקורסים הבודדים המוצעים בהן הינם תיאורטיים בעיקרם.  יש הרבה מכללות המציעות קורס של בודק תוכנה. בקורסים אלו מלמדים הן את הטכנולוגיות והן את מרכיבי התפקיד.  מדובר במקצוע הכולל צדדים יצירתיים לצד יכולות טכנולוגיות. במידה מסוימת בודק תוכנה לומד לחשוב כמו חוקר, בלש במשטרה או כמו רופא המקבל תוצאות בדיקות וצריך לאבחן את הבעייה. קורס בודק תוכנה חייב לכלול עבודה על מגוון פרויקטים מעשיים של בדיקות תוכנה – QA, על מנת שהתלמיד ייצא עם כל הכלים הרלוונטיים אל העולם המקצועי. יש להכיר שפות תכנות, כלי בדיקות, שיטות לתכנון וביצוע של בדיקות, קשרי עבודה נכונים עם צוות הפתוח ואינטגרציה בין כלל היכולות הללו. זה תפקיד מאתגר, מעניין, ובעיקר רווחי לאנשים שעושים אותו טוב.

רוצים להשתלב בתחום בדיקת תוכנות בעתיד וזקוקים למסגרת לימודים איכותית ומקצועית שתספק לכם את כל המידע והכלים שלהם אתם זקוקים? רוצים לעבוד בהייטק, להתחיל מגבוהה ולהגיע רחוק? אם כן, מכללת סלע, חלק מבית התוכנה של סלע, המפתח עשרות פרויקטים חדישים ובינהם, עבור Microsoft העולמית, את ערכות הלימוד המקצועיות – MOC – היא הכתובת הנכונה עבורכם.


לסקירת הקורסים והמסלולים השונים המוצעים לכם, לחצו כאן או התקשרו ל – 03-6176666

חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »