מוניטין טוב הוא אחד הדברים הכי חשובים לכל חברה, שכן יש תחרות גדולה בשוק, ומעבר לעטיפה יפה, שיווק איכותי ומחיר תחרותי, חשוב לספק לצרכן איכות ואמינות. תחום הטכנולוגיה הוא מעט שונה מתחומים שונים של מוצרים פיזיים, כגון מקרר או ספה. יש לכך שתי סיבות עיקריות: מוצרים טכנולוגיים הם כמעט תמיד מוצרים חדשניים, המפותחים לרוב בפעם הראשונה או עם מעט מאוד שנות נסיון בפיתוחם ובשימוש בהם. חוסר הניסיון גורם לטעויות רבות בייצור שקשה מאוד לצפותן בזמן התכנון והבניה של המוצר. לכן אנו עדים לתופעת הבאגים (Bugs) הנפוצה במוצרים הטכנולוגיים שלנו. בנוסף, הלחץ הכלכלי הנקרא Time to market, דהינו הלחץ להביא לשוק מוצר חדשני לפני המתחרים גורם גם הוא לקיצורי דרך המובילים למוצרים לא מספיק בשלים. מאידך, בימנו מקובל שמוצרים טכנולוגים משתדריגים עם הזמן, באמצעות עדכוני גרסה.

בעקבות כך התפתח בעשורים האחרונים תחום בדיקות התוכנה. בימנו מדובר בתחום שהינו יסוד בכל חברה המייצרת טכנולוגיה. הרצון הוא לשחרר לשוק מוצרים איכותיים, שעברו בדיקות קפדניות, ושיוכלו לשרת את הלקוח בצורה טובה ולאורך זמן. לתחום בדיקת התוכנה (הנקרה באנגלית בדיקות איכות – QA, Quality Assurance) יש שוק גדול מאוד, ואנשי QA (Quality Assurance) עושים עבודה חשובה מאוד בכל חברה, שכן הם אלו שבוחנים את המוצרים ועולים על שגיאות ובעיות לפני, בזמן ואחרי השחרור של המוצר.


היד על הדופק

שגיאות (Bugs) עלולות להיווצר בכלל המרכיבים של המוצר ובכל שלבי הפתוח. על אנשי ה-QA להיות עם היד על הדופק כדי לתקן אותן ולשחרר לשוק גרסאות עדכניות ואיכותיות יותר. תחום ה-QA קריטי לכל חברה. חברות משקיעות מיליונים בבדיקות איכות מקיפות שייתנו תמונת מצב על מוצר ספציפי ומידע על מוצרים עתידיים במקביל. הכניסה אל תוך תחום ה-QA המבוקש מתחילה בקורס או הסמכה ייעודים ומקצועיים המעניקים סט כלים מתאים.

יש כיום מגוון סוגים של קורים הנוגעים ל-QA על שלל תתי תחומיו. קורס QA (או קורס בדיקות) טוב מתמקד הן בהבנת שפות התכנות הרלוונטיות והן בתהליכי הבדיקות. בלתי אפשרי לבדוק ב-100% מוצר טכנולוגי. כמות האופציות והקומבינציות השונות שלהן, מוכפל במספר הדרכים בהם המשתמש פועל עם המוצר הינה אסטרונומית, אפילו במוצר פשוט הכמות הזו עולה של כמות האטומים המצויים בגלקסיה שלנו! בפועל ניתן לבדוק רק שבריר אחוז מכל הקומבינציות הללו. מקצוע ה-QA מתמודד עם השיטות, הכלים והתהליכים אשר יאפשרו לבחור באופן מיטבי את אותו שבריר אחוז של הבדיקות, אשר יספק ודאות גבוהה לגבי פעולה תקינה של המוצר לאחר שחרורו לשוק. לכן חשוב מאוד ללמוד קורס QA תוכנה המלמד, מעבר לכלים השונים, את הדרכים הנכונות לתכנון ועבודה בתחום.  לצורך כך על קורס בדיקות התוכנה להכיל כמה שיותר פרויקטים מעשיים, אשר יקנו לתלמיד את היכולת לחשוב ולתכנן כאיש בדיקות מנוסה.

קורס בדיקות תוכנה QA פותח מאפשר עבודה בתחום מבוקש מאוד. כדאי לקבל ייעוץ והכוונה מתאימה ולבסוף, לבחור קורס בודק תוכנה QA מקיף במכללה עם ניסיון עשיר וצוות מרצים מוביל.

רואים את עצמכם עוסקים בעתיד בתחום בקרת איכות - QA? מעוניינים להשתלב במסגרת לימודית מקצועית שתספק לכם את כל המידע והכלים שאתם זקוקים להם כדי לעסוק בכך בהמשך? רוצים לעבוד בהייטק, להתחיל מגבוהה ולהגיע רחוק? אם כן, מכללת סלע, חלק מבית התוכנה של סלע, המפתח עשרות פרויקטים חדישים ובינהם, עבור Microsoft העולמית, את ערכות הלימוד המקצועיות – MOC – היא הכתובת הנכונה עבורכם.


לסקירת הקורסים והמסלולים השונים המוצעים לכם, לחצו כאן או התקשרו ל – 03-6176666

 

חזרה

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »